четвер, 23 лютого 2017 р.

Здоровим будь (Виховний захід оздоровчого спрямування)



Тема. Здоровим будь

Мета. Розширити уявлення дітей про предмети особистої гігієни, про чистоту та охайність, уточнити і закріпити найпростіші навички особистої гігієни, розвивати вміння стежити за своїм зовнішнім виглядом; сприяти вихованню охайності та потреби особистої гігієни.

Обладнання та матеріали: ноутбук, мультимедійний проектор, мультимедійна дошка, корони для дітей, відеоролик «Гігієна для дітей: як уберегтися від злих мікробів?», музичний мультфільм «Хай завжди будуть зубки білими», відеоролик «Здоровий спосіб життя!», презентація «Вітаміни і здоров’я”.

Хід заходу

Учитель

У нас сьогодні гарне свято,

Гостей зібралося багато,

Тепер на мене подивіться

І веселенько усміхніться!

понеділок, 6 лютого 2017 р.

Урок- сюжетна замальовка "Дмитро Білоус "Щедрий вечір"


Тема. Українські традиції у творах Дмитра Білоуса. Дмитро Білоус «Щедрий вечір». Основна думка твору. Щедрівки

Мета. Розширити знання учнів про творчість Дмитра Білоуса; вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; вчити учнів під час читання розмірковувати, уявляти, придивлятися, прислухатися; розвивати спостережливість, творчу уяву, чуття поетичного слова; виховувати любов до народних традицій.

Обладнання. Картки «Вправи для розвитку дихання», «Я люблю зиму …»; відеопрезентації «Безцінний скарб – Дмитро Білоус»; «Щедрик»; картки для гри «Знайди риму», «Довідкове бюро».

Хід уроку

I. Організаційний момент

1. Привітання
Учитель
Любі діти, у наш клас
Завітали гості щирі.
Привітайте в добрий час
Гостей посмішкою й миром!

Діти (звертаються до гостей)

Ми вам раді, люди добрі,
І вітаєм щиро вас,
Всіх запрошуєм ласкаво
На урок у третій клас.

пʼятниця, 3 лютого 2017 р.

Урок-діалог "Загадковий світ птахів"


Урок читання у 3 класі

Тема. Загадковий світ птахів.

Матеріал до уроку. Д. Павличко «Птиця», «Мрія». Прислів’я

Мета. Удосконалювати вміння учнів виразно читати поетичні твори; вчити визначати головну думку твору; розвивати зв’язне мовлення, мислення, уяву; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати інтерес до рідної мови; прищеплювати любов до природи. 

Обладнання. Малюнки учнів із зображенням лелек; таблиця з текстом, написана за методикою В. Едігея; таблиця букв; картки з надписами (для побудови асоціативного куща): «Що ми довідались про лелек?», «Художники», «Інформаційна група», «Читці», «Літературознавці», «Екологи», «Фольклорна група», «Народознавчі знання»; Конституція України, картки з надписами: веселик, бусол, чорногуз, бузько, бусьо, боцюн, лелека, гайстер, боцян; тексти з легендою «Бусол».

Хід уроку

І. Організаційна частина 

Привітання, побажання один одному. 

На уроці працюємо за девізом: 

Красиво читаємо,
Чітко розповідаємо,
Мову свою розвиваємо.

Свято Букварика


Тема. Свято Букварика

Мета. Допомогти учням 1 класу усвідомити, що після «Букваря» їхнє навчання і далі продовжуватиметься; ознайомити з новими підручниками, за якими вони будуть навчатися; розвивати пізнавальний інтерес; прищеплювати любов до книжки, бажання вчитися.

ХІД СВЯТА

Учитель.
Шановні гості, дорогі діти! Сьогодні у нас традиційне шкільне свято – свято Букваря. На свято ми запросили тих, хто був з нами весь цей рік, підтримуючи, допомагаючи робити перші кроки в Країну Знань. Це мами й тата, бабусі й дідусі, братики та сестрички, учителі, бібліотекар. Цього свята першокласники чекали цілий рік. І ось нарешті воно настало.

Урок-дослідження "Дитина вдома"


Тема. Дитина вдома. Побутові небезпеки.

Мета. Ознайомити учнів із небезпекою, яка може підстерігати їх удома; формувати вміння і навички, що допоможуть уникнути побутових небезпек за відсутності батьків; спонукати учнів до виконання правил поведінки вдома; виховувати в дітей обережність, уміння діяти розсудливо в різних життєвих ситуаціях.

Обладнання. Підручник, зошит, ноутбук, мультимедійна дошка, проектор, ілюстрації до теми уроку, предметні малюнки, ілюстрації до казок «Котик і Півник», «Вовк та семеро козенят», таблиця «Небезпека вдома», матеріали до гри «Вибери безпечні ігри».

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Учитель.
Вже дзвінок нам дав сигнал – 
Працювати час настав,
То ж і ви часу не гайте,
Працювати починайте.

ІІ. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності.

- Послухайте уважно вірш і скажіть, про що сьогодні ми будемо говорити на уроці.

четвер, 2 лютого 2017 р.

Урок-роздум «Коли хочеш у добрім світі жити, маєш із природою дружити. «Ялинка» С. Носань, «Ялинка» Олександр Олесь»


Тема. Урок-роздум «Коли хочеш у добрім світі жити, маєш із природою дружити. «Ялинка» С. Носань, «Ялинка» Олександр Олесь».

Мета. Удосконалювати навички вираз¬ного читання, уміння швидко орієнтуватися в тексті; порівнювати зміст різних творів, збагачувати словник учнів; розвивати образне мислення; виховувати спостережливість, бережливе ставлення до природи.

Обладнання: виставка учнівських зимових пейзажів; ілюстрації із зобра-женням зимового лісу, ялиночки для словникової роботи, штучна ялинка, прикраси, сніжинки-склади.

Хід уроку

I. Організація класу.

Привітання.

- Добрий день! У добрий час!
Рада, діти, бачить вас!
Ви почули всі дзвінок?
Він покликав на урок.
Сядьте рівненько,
Посміхніться гарненько,
Візьміть собі у кулачок
Хороший настрій на урок.

Ранок "Прекрасне посміхається із казки"


Тема. Прекрасне посміхається із казки 

Мета. Прищеплювати любов до казки, розвивати творчу уяву, винахідливість, уміння взаємодіяти у групах; виховувати почуття прекрасного, любов до книги, бажання читати казки та інші твори.

Матеріал: виставка книжок із казками різних народів світу та авторськими, малюнки, ілюстрації, тощо.

Хід свята

Учитель. Доброго дня, друзі. Вітаю вас на гостинах у казки. Добра, мудра, чарiвна казка завжди була у пошанi. Її із задоволенням слухають i дiти, i дорослi. Казки бувають рiзнi: довгi i короткi, веселi, чарiвнi, написанi автором або складенi народом. Проте у всiх казок є одна спiльна риса — мудрiсть. І особливо це проявляється у народнiй казцi.