четвер, 23 лютого 2017 р.

Здоровим будь (Виховний захід оздоровчого спрямування)



Тема. Здоровим будь

Мета. Розширити уявлення дітей про предмети особистої гігієни, про чистоту та охайність, уточнити і закріпити найпростіші навички особистої гігієни, розвивати вміння стежити за своїм зовнішнім виглядом; сприяти вихованню охайності та потреби особистої гігієни.

Обладнання та матеріали: ноутбук, мультимедійний проектор, мультимедійна дошка, корони для дітей, відеоролик «Гігієна для дітей: як уберегтися від злих мікробів?», музичний мультфільм «Хай завжди будуть зубки білими», відеоролик «Здоровий спосіб життя!», презентація «Вітаміни і здоров’я”.

Хід заходу

Учитель

У нас сьогодні гарне свято,

Гостей зібралося багато,

Тепер на мене подивіться

І веселенько усміхніться!

понеділок, 6 лютого 2017 р.

Урок- сюжетна замальовка "Дмитро Білоус "Щедрий вечір"


Тема. Українські традиції у творах Дмитра Білоуса. Дмитро Білоус «Щедрий вечір». Основна думка твору. Щедрівки

Мета. Розширити знання учнів про творчість Дмитра Білоуса; вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; вчити учнів під час читання розмірковувати, уявляти, придивлятися, прислухатися; розвивати спостережливість, творчу уяву, чуття поетичного слова; виховувати любов до народних традицій.

Обладнання. Картки «Вправи для розвитку дихання», «Я люблю зиму …»; відеопрезентації «Безцінний скарб – Дмитро Білоус»; «Щедрик»; картки для гри «Знайди риму», «Довідкове бюро».

Хід уроку

I. Організаційний момент

1. Привітання
Учитель
Любі діти, у наш клас
Завітали гості щирі.
Привітайте в добрий час
Гостей посмішкою й миром!

Діти (звертаються до гостей)

Ми вам раді, люди добрі,
І вітаєм щиро вас,
Всіх запрошуєм ласкаво
На урок у третій клас.

пʼятниця, 3 лютого 2017 р.

Урок-діалог "Загадковий світ птахів"


Урок читання у 3 класі

Тема. Загадковий світ птахів.

Матеріал до уроку. Д. Павличко «Птиця», «Мрія». Прислів’я

Мета. Удосконалювати вміння учнів виразно читати поетичні твори; вчити визначати головну думку твору; розвивати зв’язне мовлення, мислення, уяву; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати інтерес до рідної мови; прищеплювати любов до природи. 

Обладнання. Малюнки учнів із зображенням лелек; таблиця з текстом, написана за методикою В. Едігея; таблиця букв; картки з надписами (для побудови асоціативного куща): «Що ми довідались про лелек?», «Художники», «Інформаційна група», «Читці», «Літературознавці», «Екологи», «Фольклорна група», «Народознавчі знання»; Конституція України, картки з надписами: веселик, бусол, чорногуз, бузько, бусьо, боцюн, лелека, гайстер, боцян; тексти з легендою «Бусол».

Хід уроку

І. Організаційна частина 

Привітання, побажання один одному. 

На уроці працюємо за девізом: 

Красиво читаємо,
Чітко розповідаємо,
Мову свою розвиваємо.

Свято Букварика


Тема. Свято Букварика

Мета. Допомогти учням 1 класу усвідомити, що після «Букваря» їхнє навчання і далі продовжуватиметься; ознайомити з новими підручниками, за якими вони будуть навчатися; розвивати пізнавальний інтерес; прищеплювати любов до книжки, бажання вчитися.

ХІД СВЯТА

Учитель.
Шановні гості, дорогі діти! Сьогодні у нас традиційне шкільне свято – свято Букваря. На свято ми запросили тих, хто був з нами весь цей рік, підтримуючи, допомагаючи робити перші кроки в Країну Знань. Це мами й тата, бабусі й дідусі, братики та сестрички, учителі, бібліотекар. Цього свята першокласники чекали цілий рік. І ось нарешті воно настало.

Урок-дослідження "Дитина вдома"


Тема. Дитина вдома. Побутові небезпеки.

Мета. Ознайомити учнів із небезпекою, яка може підстерігати їх удома; формувати вміння і навички, що допоможуть уникнути побутових небезпек за відсутності батьків; спонукати учнів до виконання правил поведінки вдома; виховувати в дітей обережність, уміння діяти розсудливо в різних життєвих ситуаціях.

Обладнання. Підручник, зошит, ноутбук, мультимедійна дошка, проектор, ілюстрації до теми уроку, предметні малюнки, ілюстрації до казок «Котик і Півник», «Вовк та семеро козенят», таблиця «Небезпека вдома», матеріали до гри «Вибери безпечні ігри».

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Учитель.
Вже дзвінок нам дав сигнал – 
Працювати час настав,
То ж і ви часу не гайте,
Працювати починайте.

ІІ. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності.

- Послухайте уважно вірш і скажіть, про що сьогодні ми будемо говорити на уроці.

четвер, 2 лютого 2017 р.

Урок-роздум «Коли хочеш у добрім світі жити, маєш із природою дружити. «Ялинка» С. Носань, «Ялинка» Олександр Олесь»


Тема. Урок-роздум «Коли хочеш у добрім світі жити, маєш із природою дружити. «Ялинка» С. Носань, «Ялинка» Олександр Олесь».

Мета. Удосконалювати навички вираз¬ного читання, уміння швидко орієнтуватися в тексті; порівнювати зміст різних творів, збагачувати словник учнів; розвивати образне мислення; виховувати спостережливість, бережливе ставлення до природи.

Обладнання: виставка учнівських зимових пейзажів; ілюстрації із зобра-женням зимового лісу, ялиночки для словникової роботи, штучна ялинка, прикраси, сніжинки-склади.

Хід уроку

I. Організація класу.

Привітання.

- Добрий день! У добрий час!
Рада, діти, бачить вас!
Ви почули всі дзвінок?
Він покликав на урок.
Сядьте рівненько,
Посміхніться гарненько,
Візьміть собі у кулачок
Хороший настрій на урок.

Ранок "Прекрасне посміхається із казки"


Тема. Прекрасне посміхається із казки 

Мета. Прищеплювати любов до казки, розвивати творчу уяву, винахідливість, уміння взаємодіяти у групах; виховувати почуття прекрасного, любов до книги, бажання читати казки та інші твори.

Матеріал: виставка книжок із казками різних народів світу та авторськими, малюнки, ілюстрації, тощо.

Хід свята

Учитель. Доброго дня, друзі. Вітаю вас на гостинах у казки. Добра, мудра, чарiвна казка завжди була у пошанi. Її із задоволенням слухають i дiти, i дорослi. Казки бувають рiзнi: довгi i короткi, веселi, чарiвнi, написанi автором або складенi народом. Проте у всiх казок є одна спiльна риса — мудрiсть. І особливо це проявляється у народнiй казцi.

Свято "Хто багато читає, той багато знає"


Свято «Хто багато читає, той багато знає»

Мета. Розширити знання учнів про значення книги в житті школяра, про бережне ставлення до книги. Формувати бажання більше читати, виховувати любов до книги.

Обладнання. Виставка книг, словників, святково прибраний зал. На дошці – прислів’я, прохання книги. 

Учні.

1. Любі хлопчики й дівчатка,
В нас сьогодні Свято книги.
Будем разом святкувати,
Книгу-друга прославляти. 

2. Скільки книг є у друкарні!
Книги різні, книги гарні.
От краса, якби ти зміг
Прочитати, друже, їх!

Презентація навчального проекту "Поетична світлиця Лесі Українки"


Тема. Поетична світлиця Лесі Українки. Презентація навчального проекту.

Матеріал уроку. Леся Українка (біографічні відомості). Леся Українка «Давня весна».

Мета. На основі дослідження життя і творчості Лесі Українки вчити учнів здійснювати проектну діяльність; поглибити знання учнів про життєвий і творчий шлях поетеси; вдосконалювати навички виразного читання, вміння зв’язно висловлювати свої думки, збагачувати словниковий запас учнів; формувати вміння вести пошуково-дослідницьку діяльність; розвивати навички роботи в групі; викликати захоплення великою силою волі поетеси, виховувати любов до рідної мови, її багатства.

Обладнання: портрет Лесі Українки, добірка її творів для дітей, комп’ютер, мультимедійна презентація, відеофільм, ілюстрації до поетичних творів Лесі Українки, записи пісень «На зеленому горбочку» та «Давня весна», фото із музеїв Лесі Українки, кросворди для роботи в парах, вишита скатертина.

Тип уроку: урок-презентація.

Хід уроку

І. Організаційна частина

І знову кличе дзвоник в клас,
Знання нові чекають нас,
Ми дуже любим рідну мову,
Її мелодію чудову.

Урок математики патріотичного спрямування


Тема. Зарічненщина в цифрах. Перевірка додавання відніманням. Складені задачі, розв’язання яких спирається на правило знаходження невідомого доданка.

Мета. Узагальнити знання учнів про зв’язок дій додавання і віднімання; закріпити вміння складати обернені задачі, робити перевірку додавання відніманням; удосконалювати обчислювальні навички учнів; прищеплювати любов до свого краю і бажання більше зна¬ти про нього.

Обладнання: символи Зарічного: прапор, герб та туристичний герб; фотографії визначних місць, таблиці-завдання, картки-завдання із цифрами, які містять цифрові дані про наш район, схеми до задач, підручник. 

Хід уроку

I. Організація класу.

II. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

- Сьогодні на уроці ми з вами познайомимося з історією нашого районного центру Зарічного, проведемо наукове дослідження етапів його розвитку, дізнаємося, чим славне це селище міського типу, дізнаємося більше і про наш Зарічненський район. 

Пізнавальна година «Русинський лементар» - буквар для поліських дітей»


Тема. «Русинський лементар» - перший буквар для поліських дітей.

Мета: розширити уявлення дітей про значення книги у житті людини, сприяти розвитку допитливості, інтересу до книжок; дослідити із школярами історію першого букваря для поліських дітей; виховувати почуття любові до рідного краю.

Обладнання: уривки текстів «Русинського лементаря».

I. Організаційна частина.

- Діти, зараз я прочитаю вам загадку, якщо ви її правильно розгадаєте, то зрозумієте, про що ми сьогодні будемо говорити:

Бачить – не бачить, чути – не чує,
Мовчки говорить, дуже мудрує. 
Часом захоче – правди навчає,
Часом жартує – всіх звеселяє.
Люба розмова, - дай, Боже, діти,
З нею довіку жити – дружити.
Хто ж то така? У світі щаслива,
Мудра, правдива і жартівлива? 

- Здогадалися? (Книжка).

Свято "Рослинні символи Волині та Полісся"


Тема. Рослинні символи Волині та Полісся.

Мета. Узагальнити та систематизувати знання учнів про Україну, її історію, державні та рослинні символи; розвивати увагу, пам'ять, виразність читання; виховувати любов до рідної країни, почуття патріотизму. 

Обладнання. Кетяги калини, вінок, квіти – рослинні символи України.

Хід заходу

Учитель. 
Є багато країн на землі,
У них – озера, річки і долини.
Є країни великі й малі,
Та найкраща завжди - Батьківщина.

Перекличка "Славетні українці"


Тема. Славетні українці.

Мета. Поглибити знання учнiв про Україну; прищеплювати любов до рідного краю, почуття гордості за славних синів і дочок держави; розширити змiст поняття громадянин України; розвивати мовлення учнiв; виховувати патрiотичнi почуття приналежностi до українського народу. 

Обладнання. Мультимедійна презентація «Славетні українці» 

Девіз уроку: Усі ми – це наша родина, це наша сім’я, це наша Україна. 

Хід години спілкування 

І. Органiзацiя классу.

II. Основна частина заняття. 

1. Слово вчителя. Кожна людина з великою любов’ю і душевним трепетом згадує те місце, де вона народилася, де промайнуло її дитинство, дитинство з дивосвітом-казкою, з материнською ласкою у затишній батьківській оселі. Нам з вами пощастило народитися і жити на чудовій, родючій землі у незалежній державі – Україні.

Першокласна подорож (Ранок казки для учнів першого класу)


Тема. Першокласна подорож.

Мета. Удосконалювати вміння інсценізувати народні казки; розвивати творчі здібності дітей, виховувати почуття колективізму, згуртованості.

Обладнання. Музична апаратура, карта подорожі, потяг, костюми казкових героїв. На дошці - карта подорожі, потяг.

Учитель. Сьогодні наші першокласники прийшли на своє перше свято. І зветься воно – першокласна подорож, тому що на святі ми будемо подорожувати різноманітними містечками, станціями та зупинками. А щоб ми змогли повсюди побувати, усім потрібно дуже гарно працювати. Для подорожі у нас є ось така карта і, звичайно ж, чарівний потяг. Керувати потягом буде Мирослава Леонідівна. Отож, усі сідаємо в потяг і …поїхали.

Поліський обряд "Одруження комина"



Мета. Поглибити знання учнів про поліські традиції, обря¬ди; познайомити школярів з унікальним поліським звичаєм «Одруження комина», переконати дітей в необхідності берегти традиції, у яких втілюється самобутність українського народу, виховувати повагу до рідної культури.

Обладнання. Зала святково прикрашена рушниками, осіннім листям, колоссям пшениці; на сцені створено інтер’єр поліської хати; у глиняних тарілках - млинці. Діти в українських костюмах.

Мультимедіа: аудіозапис поліських пісень та мелодій, відеофільм «Обряд одруження комина». 

Хід свята

Звучить фонозапис давньої поліської мелодії, на його фоні звучать слова вчителя.

Учитель. Кожна нація має свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть. Надзвичайною красою, багатством і розмаїттям відзначаються традиції, звичаї, обряди та свята українського народу. Унікальні обряди зберігає й наш поліський край.

Віртуальна екскурсія "Нобельське Четвероєвангеліє - найдавніша рукописна пам'ятка Полісся"




Тема. Нобельське Євангеліє – найдавніша рукописна пам’ятка Полісся.

Мета. Познайомити учнів з найдавнішою рукописною книгою Полісся, виховувати любов і повагу до рідного краю, почуття національної гордості.

Обладнання: мультимедійний проектор, екран, диск з відеопрезентацією, записи духовної музики, відеоролик «Нобель – перлина Полісся». 

Звучить духовна музика.

1. Вступне слово вчителя. 

О Бібліє! О Книго Книг!
Ти правда таємниці заповітної,
Ти – Одкровення, ти – Заповіт,
Всевишнім даний нам у світі
Для минулих і майбутніх літ.

Сьогодні ми будемо говорити про священну книгу – Євангеліє, одну із складових головної книги християн. Про книгу, переписану у нас на Поліссі в 1520 році.

Музейний урок "Символи зарічненської землі"


Тема. Символи зарічненської землі.

Мета. Поглиблювати інтерес учнів до історії рідного краю, ознайомити дітей із символами свого району; формувати патріотичні почуття - любов до рідного краю і гордість за нього, відповідальність за його долю; дати дітям можливість відчути свою при¬належність до української нації. 

Обладнання: карти України та Рівненської області; малюнки учнів на тему «Зарічненщина моя»; слайд-фільм «Зарічненщина – мій рідний край»; кросворд «Цікаві клітинки»; герб, прапор Зарічного, туристичний герб Зарічненського району. 

Хід уроку

1. Вступне слово вчителя.

Кожна людина з великою любов’ю згадує те місце, де вона народилася, де пройшло її дитинство, де відкрився для неї казковий дивосвіт. То її батьківська затишна оселя, родинне вогнище, маленька батьківщина. У кожного з вас є дім, де живете ви, ваші мама, тато, братики і сестрички. Маленькі батьківщини кожного разом утворюють нашу велику державу Україну.

Колективна творча справа "Мутвиця - моя мала батьківщина"


Мета. Ознайомити учнів із природними та історичними пам'ятками рідного села, прищеплювати бережливе ставлення до природи рідного краю, виховувати любов та гордість за своє село, країну.

Обладнання: фотографії із зображенням села Мутвиці в різні часи історії; книга «Енциклопедія кресів»; дослідницька робота гуртківців школи «Історія села Мутвиці. Нарис-опис».

1. Вступна бесіда
- Як називається наша держава?
- У якій області ми живемо?